Club number: 51214, Charter 1998.06.27

slider1132x230

XIX Dystryktalne Zawody Wędkarskie

1 września 2018r. odbyły się po raz XIX Dystryktalne Zawody Wędkarskie o Puchar Gubernatora Dystryktu 2231, VII Memoriał Zbigniewa Bartoszewicza. Na stawach w Worynach k/Bartoszyc stawili się Rotarianie z RC Giżycko, RC Olsztyn, RC Olsztyn Varmia, RC Elbląg, RC Szczecin i oczywiście RC Bartoszyce-Lidzbark Warm.,

a także nasi Przyjaciele – wędkarze – w sumie ponad 50 osób. Do zawodów przystąpiło 37 wędkarzy, w tym Siostra Arkadia – DPS Bisztynek. Po otwarciu zawodów, wspólnej fotografii, odbyło się losowanie stanowisk, po czym udaliśmy się na staw, gdzie były już przygotowane stanowiska (Eugeniusz Liberna i Bogdan Kabelis – sędzia zawodów). O godz. 14.10 sędzia donośnym głosem dał znak, że można zarzucać…..I się zaczęło….pierwsze karpie zaczęły się podczepiać już po kilku minutach.

Zanim ekipa na czele z Prezydentem RC Bartoszyce-Lidzbark Warmiński okrążyła staw dwa razy, serwując napoje i przekąski, sędzia odkrzyczał koniec zawodów – bowiem upłynęły 2 godziny. Tak szybko minął czas, niektórzy mieli już po 7 karpi, inni po 5, jeszcze inni po 3….

Później tradycyjnie – ważenie, liczenie, sprawianie…. Nareszcie Prezydent Stanisław Andrzejewski ogłosił wyniki:

Puchar Gubernatora Dystryktu 2231 - zespół

  1. Miejsce drużynowo – RC Bartoszyce Lidzbark Warm.
  2. Miejsce drużynowo – RC Giżycko
  3. Miejsce Drużynowo – RC Olsztyn

Złoty Haczyk RC Bartoszyce-Lidzbark Warm.

    1. Andrzej Prawdzik

Ale zdarzyły się dwa 2 miejsca. Prezydent zdecydował – przy zgodzie zawodników, że o 2 miejscu zadecyduje rzut monetą….

I w taki sposób….drugie i trzecie miejsce zostało wybrane.

    1. Zbigniew Kondratowicz
    2. Czesław Bełbot

Dyplom dla najmłodszego uczestnika zawodów otrzymał Krzyś Szkudlarek (nie mylić ze Szkudlarkiem seniorem).

W klasie Kobiet, dyplomy otrzymały Siostra Arkadia i Sandra Jurgielewicz.

Później jedliśmy przepyszną uchę Jerzego Cichowlasa – właściciela całego gospodarstwa i wszystkich…ryb… Zajadaliśmy się dzwonkami karpia, wędzonym pstrągiem, przepysznym sushi i rarytasem….wędzonym jesiotrem. A do rybki początkowo przygrywał Kol klubowy Marek Grzmiączka, a później Kol. z RC Giżycko Jarek Majkowski.

Kto nie uwierzy, że tak było….zapraszamy za rok w 1 sobotę września. Tych co byli, myślę, że namawiać nie będzie trzeba.

Dobrze jest spędzić kilka chwil w gronie Rotarian i ich Przyjaciół.

 

Facebook