Club number: 51214, Charter 1998.06.27

slider1132x230

Powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Rotarian na Motocyklach Polska

W maju 2018 roku powstało Międzynarodowe Stowarzyszenie Rotarian na Motocyklach Polska (IFMR Polska – International Fellowship of Motorcycling Rotarians Poland). Zlot inauguracyjny odbył się nad jeziorem Lutry na Warmii i Mazurach.

Podczas tego wydarzenia rotarianie motocykliści zwiedzali malownicze zakątki północnej Polski odwiedzili także prowadzony przez Starostwo Powiatowe w Bartoszycach Dom Pomocy Społecznej dla Kobiet w Bisztynku, którego dyrektorem jest Siostra Arkadia Napiórkowska członkini Zgromadzenia Sióstr św. Katarzyny.

Siostra Arkadia ugościła i oprowadziła nas po domu opowiadając o codziennej, ciężkiej pracy i sukcesach mieszkanek i personelu.

Członkowie założyciele IFMR Polska postanowili wspomóc DPS w Bisztynku fundując rehabilitacyjną ściankę wspinaczkową do użytku mieszkanek placówki. Całość projektu została wykonana i przekazana w listopadzie tego roku.

Oprócz IFMR Polska w realizacji projektu brały udział zaprzyjaźniony IFMR Austria-Germany- Switzerland, Rotary Club Sopot International oraz Rotary Club Bartoszyce-Lidzbark Warmiński za co dziękujemy z całego serca.

Tomek Wiszniewski

Prezydent IFMR Polska

Facebook