Club number: 51214, Charter 1998.06.27

slider1132x230

Czas pandemii Covid-19 i …ROTARY…

Niestety, rok 2020, a szczególnie jesień, wraz z wszelkimi ograniczeniami w spotykaniu się, organizowaniu wspólnych imprez, zmieniła działalność naszego Klubu.

Musieliśmy zrezygnować z różnego rodzaju prowadzonych zamierzeń, wspólnych spotkań, odwiedzin w zaprzyjaźnionych Klubach Rotary, a także uczestnictwa w konferencjach Dystryktu 2231. Wszystko to przenieśliśmy do sieci, by w ten sposób uczestniczyć w życiu ROTARY i przy pomocy dostępnych komunikatorów ZOOM oraz Click Meeting, regularnie uczestniczymy w cotygodniowych spotkaniach Klubu, konferencjach Dystryktu 2231, szkoleniach.

W ostatnich miesiącach 2020r. oraz na początku 2021r. organizowaliśmy wspólne spotkania – telekonferencje, w których uczestniczyli:

- Gubernator Dystryktu 2231 Janusz Koziński

- RC Malton (Anglia)

- RC Lingen (Niemcy)

W okresie pandemii, szczególną troską otoczyliśmy Dom Pomocy Społecznej w Bisztynku, fundując płyny dezynfekcyjne, rękawiczki, maski, a więc wszystko to, co mogłoby się przydać podczas pandemii koronawirusa Covid-19.

Przez cały 2020r. kończyliśmy realizację Grantu Globalnego dla Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Lidzbarku Warmińskim, który obejmował wyposażenie pracowni terapeutycznych oraz poprawiających funkcjonalność nauki wychowanków ośrodka, oraz to co było najtrudniejsze do zrealizowania podczas pandemii – szkoleń personelu, co ostatecznie nastąpiło z końcem 2020r. Oficjalne przekazanie grantu odbędzie się po zluzowaniu obostrzeń w związku z pandemią koronawirusa Covid-19.

W najbliższym czasie, tj. 28.01.2021r. planujemy spotkanie z Klubem Rotary Druskienniki oraz RC Vilkaviszkis z Litwy. W dalszej perspektywie, na wiosnę planujemy zrealizować wyścig kaczek na rzece Łyna w miejscowości Lidzbark Warm., jednak termin tej imprezy jest ściśle uzależniony od możliwości odblokowania odbywania spotkań i organizowania imprez zbiorowych.

 

Facebook